Letní stanový tábor 2019

Cesta do středu země

Termín: 17. - 30. srpna 2019

Pro děti od 6 do 15 let

Cena: 3 250 Kč za jedno dítě; 3 000 Kč za dalšího sourozence

Místo: táborová základna Mělčany u Dobrušky

Ubytování

Pro všechny účastníky tábora je zajištěno ubytování ve stanech s podsadou, které jsou vybaveny plnou dřevěnou podlážkou. Stan je určen pro 2 osoby, je krytý kvalitními nepromokavými celtami. V každém stanu jsou připraveny dvě palandy s matracemi a poličkou.

Pro pocit bezpečí jsou stany vedoucích umístěny mezi stany dětí.

Stravování

Pro všechny účastníky tábora je zajištěna 5x denně vyvážená strava. Jídlo je v dostatečném množství. Po individuální domluvě jsme schopni zajistit stravu pro děti s omezením (celiakie a jiné potravinové alergie). Ráno začínáme snídaní v 8 hod., dopolední svačina kolem 10 hod. a pak už je v poledne připraven oběd. Odpolední svačina mezi 14 až 15 hod.. Večeře je nachystaná v 18:30 večer. Máme dvě jídelny. Jedna je součástí srubu, v kterém se nachází kuchyně. Druhá je samostatná ve venkovním přístřešku.

Během celého dne je zajištěn pitný režim v podobě: čaj, šťáva, džus, mléko, kakao .... Volně přístupné v nerezové várnici.

Zázemí tábora

Tábor leží v lesnaté krajině. Součástí celého tábořiště je rozsáhlá louka. Jeho okolí poskytuje velké možnosti pro hry a výlety. Tábor obtéká potok. Noční táboráky probíhají v prostoru velkého ohraničeného ohniště.

V prostranství tábora se mimo stanů nacházejí i další budovy. Srub s kuchyní a jídelnou. V jejich blízkosti je velká umývárna s tekoucí pitnou vodou z místního vodovodního řádu. Uzamykatelná koupelna umístěna hned vedle obsahuje dva sprchové kouty. WC máme ve dvojím provedení. Standardní splachovací toalety, ale i suché latríny. Ve velkém srubu je zázemí pro věci na táborovou hru, promítáme zde filmy, ošetřujeme děti, ...... Pro případ potřeby máme i zděnou budovu, ve které mohou přespávat děti, vedoucí, dá se využít i pro jiné účely. Navíc s sebou vozíme dva přístřešky, které používáme během poledního klidu, např. proti slunci. Obě jídelny nám slouží v nepřízni počasí jako klubovny.

Bezpečnost

Naší prioritou je bezpečnost všech účastníků tábora. Důležité zásady jsou uvedeny ve vnitřním řádu tábora a denním režimu. Děti během celého dne nezůstávají bez dohledu. Během jejich osobního volna a v noci jsou určené služby vedoucích. Do prostoru tábora je zákaz vstupu všem cizím osobám. Návštěvy nejsou povoleny. Na vaše děti se můžete dotazovat telefonicky u hlavní vedoucí tábora.

Celý tým pracovníků tábora je tvořen kvalifikovanými vedoucími a instruktory, které pečlivě vybíráme. Spolupracujeme s nimi dlouhodobě na všech našich pořádaných akcích (stanové tábory, putovní tábory, víkendové pobyty pro děti a víkendové pobyty pro rodiny s dětmi). Jsou mezi nimi studenti středních a vysokých škol, někteří mají i pedagogické zaměření.

Během celého dne dbáme na bezpečnost dětí. Přizpůsobujeme dohled vedoucích a instruktorů podle náročnosti programu. Po každém výkonu následuje zasloužený dostatečný odpočinek. Jeho délku přizpůsobujeme dle potřeby. Děti mají každý den po obědě polední klid. V případě nočního programu je posunut budíček na pozdější dobu, aby děti měly dostatečný spánek. Veškeré aktivity jsou vyvážené, abychom děti nepřetěžovali.

Čekají nás sportovní hry, přírodovědné aktivity, zábava, večerní táboráky, akční bojovky, vodní radovánky, sportovky, turistika, písničky a zážitky, které doma děti nezažijí.

Cílem naší práce je nabídnout dětem zajímavý program volnočasových aktivit rozšiřující jejich všestranné vědomosti a dovednosti. Pomoci jim vyrůst na samostatné a zodpovědné jedince, žijící bez závislosti na alkoholu, drogách, automatech, bez xenofobie a rasismu.

V případě závažných kázeňských přestupků proti vnitřnímu řádu tábora si vyhrazujeme právo ukončit pobyt a vyloučit narušitele z rekreace a to bez možnosti vrácení zaplacené částky. Netolerujeme užívání žádných návykových ani omamných látek.