Letní stanový tábor 2021

Pán Prstenů

Termín: 15. - 28. srpna 2021

Pro děti od 6 do 15 let

Cena: 4 250 Kč za jedno dítě; 4 000 Kč za dalšího sourozence

Místo: táborová základna u obce Obořice - Nasavrky

Ubytování

Pro všechny účastníky tábora je zajištěno ubytování ve stanech s podsadou, které jsou vybaveny plnou dřevěnou podlážkou. Stan je určen pro 2 osoby, je krytý kvalitními nepromokavými celtami. V každém stanu jsou připraveny dvě palandy s matracemi a poličkou.

Pro pocit bezpečí jsou stany vedoucích umístěny mezi stany dětí. 

Stravování

Strava je pro každého účastníka zajištěna 5x denně ve vyváženém a dostatečném množství. Po individuální domluvě jsme schopni zajistit i stravu pro děti s omezením (celiakie a jiné potravinové alergie). 

Ráno začínáme snídaní v osm hodin, dopolední svačina probíhá kolem desáté hodiny a následně dle programu je připraven oběd. Odpolední svačina bývá mezi druhou a třetí hodinou a večeříme zhruba v půl sedmé. 

Během celého dne je také zajištěn pitný režim v podobě: čaj, šťáva, džus, mléko, kakao... Volně přístupné v nerezové várnici. 

Stravovat se budeme ve venkovní dřevěné jídelně s přístřeškem.

Zázemí tábora

Tábor leží v lesnaté krajině. Součástí celého tábořiště je rozsáhlá louka. Jeho okolí poskytuje velké možnosti pro hry a výlety.  Noční táboráky probíhají v prostoru velkého ohraničeného ohniště.

V prostranství tábora se mimo stanů nacházejí i dvě indiánská teepee, dvě umývárny s tekoucí studenou vodou a ohřevem vody, dvě koupelny s vanou a teplou vodou a suché latríny.  

Bezpečnost

Naší prioritou je bezpečnost všech účastníků tábora. Důležité zásady jsou uvedeny ve vnitřním řádu tábora a denním režimu. Děti během celého dne nezůstávají bez dohledu. Během jejich osobního volna a v noci jsou určené služby vedoucích. Do prostoru tábora je zákaz vstupu všem cizím osobám. Návštěvy nejsou povoleny. Na vaše děti se můžete dotazovat telefonicky u hlavní vedoucí tábora.

Celý tým pracovníků tábora je tvořen kvalifikovanými vedoucími a instruktory, které pečlivě vybíráme. Spolupracujeme s nimi dlouhodobě na všech našich pořádaných akcích (stanové tábory, putovní tábory, víkendové pobyty pro děti a víkendové pobyty pro rodiny s dětmi). Jsou mezi nimi studenti středních a vysokých škol, někteří mají i pedagogické zaměření.

Během celého dne dbáme na bezpečnost dětí. Přizpůsobujeme dohled vedoucích a instruktorů podle náročnosti programu. Po každém výkonu následuje zasloužený dostatečný odpočinek. Jeho délku přizpůsobujeme dle potřeby. Děti mají každý den po obědě polední klid. V případě nočního programu je posunut budíček na pozdější dobu, aby děti měly dostatečný spánek. Veškeré aktivity jsou vyvážené, abychom děti nepřetěžovali.

Čekají nás sportovní hry, přírodovědné aktivity, zábava, večerní táboráky, akční bojovky, vodní radovánky, sportovky, turistika, písničky a zážitky, které doma děti nezažijí.

Cílem naší práce je nabídnout dětem zajímavý program volnočasových aktivit rozšiřující jejich všestranné vědomosti a dovednosti. 

V případě závažných kázeňských přestupků proti vnitřnímu řádu tábora si vyhrazujeme právo ukončit pobyt a vyloučit narušitele z rekreace a to bez možnosti vrácení zaplacené částky. Netolerujeme užívání žádných návykových ani omamných látek.