Letní putovní tábor 2019

Hledání brány do středu země

Během našeho pětidenního putování všichni účastníci urazili více jak 60 km. Startovali jsme v pondělí 15.7. v obci Liběchov a končili 19.7. v Bělé pod Bezdězem.

Každou noc jsme přespávali na jiném místě a potkávali jiné zajímavé lidi. První noc jsme přespali na Skaliskách. Tento pískovcový útvar leží severně od Liběchova. Jeho krása nás všechny učarovala a doufáme, že se na toto místo budeme mít možnost podívat i při nějaké jiné akci. V úterý jsme prošli městem Dubá a následně jsme se zastavili na zřícenině hradu Starý Bernštejn, kde jsme vyslechli obsáhlý výklad z úst pana Miloše Nováka, který má hrad ve správě. Pod touto zříceninou jsme i přespali. Ve středu jsme se přesunuli do Family kempu, který leží na břehu Máchova jezera, kde měly děti možnost se pořádně vykoupat a odpočinout před dalším putováním. Ve čtvrtek nás čekal výstup na hrad¨Bezděz. Nahoru na hrad vystoupali jen dva účastníci (Pavel a David) v doprovodu jednoho vedoucího. Zbytek osazenstva si dopřál polední siestu na břehu rybníčka ve středu obce Bezděz. Po zdárném dosažení vrcholu jsme se přesunuli do kempu v areálu Vrchbělá, kde jsme strávili poslední noc. V pátek jsme došli do cíle naší trasy, nastoupili na vlak a jeli domů.

Celou výpravu lze označit za úspěšnou. Nikdo nepřišel k žádné újmě a dokonce jsme přišli na to kde je vstup do středu země. Je jím sopka Sneffels na Islandu.