Letní putovní tábor 2021

Putování Bilba Pytlíka

Putování Bilba Pytlíka skrz Železné hory je úspěšně za námi!


V pondělí 12. července se vypravila naše jednadvacetičlenná skupina na pětidenní pouť za našimi cíli - osvobodit Erebor a najít arcikam.Naši trpaslíci si museli vymyslet trpasličí jméno a následně podepsat smlouvu, která ztvrzovala putovní cestu do Ereboru a také ochranu krále Thorina Pavéze. Vyrazili jsme svižným tempem ze Slatiňan směr Křižanovice. Během cesty si trpaslíci měli za úkol vyrobit takového poníka, který by byl schopný nést jejich náklad. Netrvalo dlouho a již kolem třetí hodiny odpoledne jsme už byli na prvním místě přespání, kousek od křižanovické přehrady, kde se smočili ti otužilejší. Večer trpaslíci museli postavit ohradu pro poníky, které ale ještě ten den ukradli zlobři, tak si je trpaslíci museli dobrými argumenty vyžadonit nazpět. K večeři jsme si uvařili gulášovou polévku, ogrilovali hermelíny, poté si zazpívali u kytary a šli nabírat síly na následující den.

Úterní snídaně musela být pro trpaslíky zasloužená, bylo zapotřebí vynaložit nějaké úsilí a najít snídani dle buzoly. Byla totiž uschovaná v truhle společně s bilbovým mečem. Po snídani jsme si vše zabalili a vyrazili směr Seč. Cestou jsme se zastavili v restauraci Čtyřlístek a pokračovali v náročném terénu na Oheb, na kterém nás ale čekal moc krásný výhled. Z posledních sil jsme došli pár kilometrů do jachtařského kempu, kde jsme strávili celé odpoledne u vody.

Středeční ráno bylo poněkud krušnější. Už v šest ráno nás vzbudil bubnující déšť do plachet, pod kterými jsme tuto noc spali. Déšť se neměl za celé dopoledne zmírnit, a tak nezbývalo nic jiného než vyrazit v pláštěnkách. Nastal asi nejvíce krizový úsek z celého putovního tábora. Trpaslíčci už cítili své svaly na nohou, terén byl náročný, a ještě k tomu déšť byl neústupný. Ale jakmile naše banda dorazila na místo přespání, mraky se roztrhaly a vykouklo na nás slunce. Takže jsme měli prostor pro luštění run, přípravu na spaní, přichystání oběda, opečení si trdelníků, hraní ping pongu a badmintonu, a následně někteří i opečení špekáčků. Kolem deváté večer se ale přihnal velký černý mrak a opravdu silný vítr, a začal bleskurychlý přesun všech a všeho do chalupy, kde jsme nakonec i všichni v bezpečí přespali.

Ve čtvrtek jsme si trochu déle pospali, takže i déle vyrazili, ale ničemu to nevadilo, čekalo nás zhruba 15 km do našeho dalšího cíle, na Veselý Kopec. Šli jsme lesem, loukami, skrz různé vesničky, přes rozhlednu Zubří. Děti během pochodování hráli hry a plnily různé úkoly. Zastavili jsme se opět na obědě v restauraci, tentokrát v Trhové Kamenici a poté zavítali na nedaleký lom, kde jsme se vykoupali. Na Veselém Kopci se každému trpaslíkovi podařilo najít a zabít draka Šmaka a tím získat arcikam.

Poslední den nás čekalo ujít necelých 9 km do Hlinska, odkud jsme po obědě odjeli vyčerpaní, ale zároveň šťastní, vlakem domů.

Mockrát děkujeme všem zúčastněným. Bylo to opět skvěle prožitých pět dní, během kterých jsme společně urazili 60 km v nelehkém počasí a také terénu. 😊